Stratený kľúč od poštovej schránky

Stratili ste kľúč od schránky a neviete, čo robiť? Toto je záležitosť, ktorá sa môže hocikedy prihodiť, pričom najtragickejšie to je vtedy, ak nosíte celý zväzok so všetkými kľúčmi, ktoré máte. Keďže je to bežnou vecou, je aj viacero riešení, ako postupovať, aby ste sa do vašej schránky mohli dostať.

Kto je majiteľ?

Nie vždy patrí schránka tomu, kto ju používa. Môžete stratiť kľúč od schránky v podnájme, či od firemnej schránky, nepísanej na vaše meno. V takomto prípade je postup jednoduchý - oslovte majiteľa vášho bytu či nadriadeného, ktorému schránka patrí. Ten by mal byť držiteľom vlastného kľúča a poskytnúť vám buď originál, alebo radšej vytvoriť ďalšiu jeho kópiu.

Vymeňte zámok

Nie sú k dispozícii náhradné kľúče? Treba to teda riešiť výmenou celého zámku poštovej schránky. Osloviť môžete zámočnícke služby, ktorých je neúrekom. Pokiaľ ide o cenu tejto služby, nastavujú si ich konkrétne firmy. Bežne sa ale stretnete s cenovým rozpätím od 20 € do 50 €. Dobrou správou ale je, že otvorenie schránky patrí medzi tie lacnejšie služby, za túto službu nemusíte zaplatiť viac ako 30 €. Dôležité je podotknúť, že niektoré zámočnícke firmy prispôsobujú svoj cenník aj hodinám, v ktorých ich kontaktujete. Tie nočné sú vždy drahšie.

Pozastavte doručovanie pošty

Môže sa stať, že vybavenie nového kľúča či výmena zámku môžu trvať dlhší čas. Stáva sa tak, keď ste odcestovaní alebo dovolenkujete. Zdržanie s riešením situácie sa môže vyskytnúť aj vtedy, ak majiteľ vášho podnájmu či iných spravovaných priestorov nie je k dispozícii, alebo to zdržuje samotná zámočnícka služba. V takom prípade je najlepšie kontaktovať poštu a požiadať jej zamestnancov, aby vám podržali poštu priamo u nich, pretože si ju nebudete môcť zo schránky vyzdvihnúť. Treba to urobiť, ak očakávate dôležitú poštu a nemôžete si dovoliť čakať.

Ak budete nakupovať poštové schránky od KĽUČKY, v balení nájdete 2 kľúče pre prípad núdze. Strážte si ich ako oko v hlave - predídete tak mnohým starostiam.


Doprava zdarma

Pri nákupe nad 60 EUR
platíme dopravu za Vás

15 dní na vrátenie

Kupujte bez obáv, máte
15 dní na vrátenie nákupu

Platba kartou

Môžete platiť
platobnou kartou

Poradíme

Po - Štv. 8.00 - 16.30
Piatok 8.00 – 16.00
0918 633 701, 0918 793 519

Nakupujte online bez obáv, 24 hodín denne 7 dní v týždni.