Mazanie kovania kľučky


Ako veľmi je dôležitý poctivý výber kľučky a jej profesionálna montáž, takú váhu treba prikladať aj starostlivosti o ňu. Obzvlášť výrazne sa rôzne vonkajšie vplyvy podpisujú na kovaní kľučiek. Ich pravidelná a dôsledná technická údržba zachovajú kľučku v dobrom stave po dlhý čas a pomôžu preventívne predchádzať.

Mazanie vykonajte hneď

Nie je zaručené, že vašu novú kľučku obdržíte namazanú. Od jej výroby po dodanie mohol ubehnúť dostatočne dlhý čas na to, aby sa mazivo začalo roztekať alebo vysychať. Dokonca ho pri dodaní nemusí byť dostatok. Kovanie preto dôkladne premažte už počas inštalácie novej kľučky a predídete tak mnohým starostiam.

Aspoň raz ročne

Kovanie kľučky nevyžaduje nepretržitú starostlivosť. Príležitostné utretie od prachu či dezinfekcia kľučky sú na mieste, kovanie však znesie veľa a mazivo na ňom dlho vydrží. Aby ste predišli poškodeniam mechaniky kovania a prípadnej korózii, stačí, ak mazanie kovania vykonáte raz do roka.

Pozor na suché mazivá

Revízia stavu maziva nie je potrebná často, ak na mazanie používate ten správny produkt. Komplikácie s kovaním sa môžu vyskytnúť, ak budete používať tzv. “suché mazivá”. Patria sem napríklad silikónové mazivá, ktoré majú tendenciu rýchlo vyprchať. Efektívne je použiť napríklad bielu vazelínu alebo polysyntetické spreje.

Ako na to

Aby mazanie prebehlo čo najefektívnejšie a zanechalo po sebe trvácne a kvalitne ošetrené kovanie, zhrnuli sme pre vás pár tipov, ako pri tom postupovať.

  1. Aby sa mazivo dostalo na správne miesta, aplikujte ho pomocou hadičky ako nadstavca. Jej koniec dosiahne aj do menších škár a kovanie tak šikovne pokryjete po celej ploche.

  2. Nezabudnite poriadne pretrepať mazivo pred jeho použitím.

  3. Prechádzajte mazivom dôsledne po všetkých pohyblivých častiach kovania.

  4. Počas aplikácie pohybujte kľučkou a aj západkou, aby sa mazivo dostalo aj dovnútra.

  5. Nepodceňte kontrolu a pozrite, či je mazivo po všetkej pohyblivej ploche kovania.


Doprava zdarma

Pri nákupe nad 60 EUR
platíme dopravu za Vás

15 dní na vrátenie

Kupujte bez obáv, máte
15 dní na vrátenie nákupu

Platba kartou

Môžete platiť
platobnou kartou

Poradíme

Po - Štv. 8.00 - 16.30
Piatok 8.00 – 16.00
0918 633 701, 0918 793 519

Nakupujte online bez obáv, 24 hodín denne 7 dní v týždni.