Montáž poštovej schránky

Usadenie poštovej schránky je individuálnou záležitosťou a každý ju inštaluje tam, kde je to najlepšie vzhľadom na možnosti. Dôležité je tak vedieť, ako pristupovať k montáži poštovej schránky tak, aby na rôznych povrchoch držala a zároveň ich nepoškodila.

Na fasádu

Ak montujete schránku na fasádu, postačí vám použiť hmoždinky. Tie vyberajte podľa toho, na aký typ fasády schránku upínate. V prípade zatepleného domu nemusíte vŕtať až do muriva - na izolácii bude schránka držať bez problémov. Jedna hmoždinka k tomu unesie aj 5 kg váhy, nemusíte sa teda báť toho, že by tento spôsob montáže mohol niesť aj riziká.

Na drevo

Na uchytenie poštovej schránky o drevený povrch je osvedčené použiť samoreznú skrutku (alebo vrut). Ak sa montáž schránky vykonáva na plot a po jej inštalácii bude zo zadnej strany skrutka vytŕčať, použite namiesto nej metrickú skrutku a na jej koniec nastoknite podložku a maticu.

Na kov

Skrutky do kovu predstavujú efektívny spôsob montáže, vďaka ktorému schránka dlhodobo a pevne zotrvá na svojom mieste. Hodia sa na to takzvané TEX skrutky alebo nitovacie matice. Jednoduchším riešením môžu byť aj oceľové svorky, tie však nemajú dostatočnú pevnosť - istotou je skrutkovanie.

Do muriva

Neutíchajúcim trendom je montovať poštové schránky priamo do muriva - ako do plota, tak aj priamo do domu. Na to sa dodáva aj špeciálna murovacia malta, ktorú budete potrebovať. Aby ste ju naniesli na všetky potrebné miesta - aj na tie, kam rukami nedosiahnete - k týmto typom schránok sa dodávajú aj murovacie sánky, ktorými nanesiete maltu po okrajoch tvárnic v rovnomernej hrúbke.


Doprava zdarma

Pri nákupe nad 60 EUR
platíme dopravu za Vás

15 dní na vrátenie

Kupujte bez obáv, máte
15 dní na vrátenie nákupu

Platba kartou

Môžete platiť
platobnou kartou

Poradíme

Po - Štv. 8.00 - 16.30
Piatok 8.00 – 16.00
0918 633 701, 0918 793 519

Nakupujte online bez obáv, 24 hodín denne 7 dní v týždni.