Ako vyvŕtať zámok

Ako vŕtať zámok

Jednotlivé kroky pri oprave kľučiek a ich príslušenstva niekedy potrebujú samostatný priestor, aby bolo predstavené, nech môžete vašu prácu vykonať čo najprecíznejšie a najkvalitnejšie. Zoznámte sa s postupom, ako správne vŕtať zámok tak, aby celý tento proces prebehol bez nežiadúcich následkov a uvoľnil zaseknutý mechanizmus.

Čo treba vŕtať

Pri oprave zaseknutého zámku využijete viacero nástrojov. Vrták má svoj konkrétny účel a mal by sa použiť iba na konkrétne súčasti kovania. Ak sa mechanizmus pokazí, vrták sa použije na vŕtanie vložky. Uvoľnením konkrétneho priestoru sa vám podarí povoliť celý zámok v núdzových situáciách.

Ako na to

Súčasťou vložky je larva, čo je časť, do ktorej sa strká kľúč. Na povolenie mechanizmu je potrebné vyvŕtať malú dieru tesne pod ňu.

Pre lepšie usmernenie vrtáka odporúčame označiť si presné miesto pod larvou, do ktorého sa bude vŕtať. Najlepšie je to urobiť priložením plochého skrutkovača pod larvu a klepnúť po rúčke kladivom. Opakovane to urobíte tak, aby ste vytvorili malý symbol PLUS.

Následne priložíme vrtačku a zájdeme ňou do vnútra vložky do hĺbky 4 - 8 mm. Hĺbka sa ale môže líšiť od toho, do akej vložky vrtate. Cieľom je uvoľniť kódové kolíky vo vnútri vložky. Vŕtame teda dovtedy, dokiaľ ich otvory neskončia.

Tu sa vŕtanie končí. Následne si vezmete kladivo a búchate po vložke dovtedy, dokiaľ kódové kolíky nespadnú do vyvrtaného priestoru, aby nebránili otáčaniu valca. Keď sa to podarí, vložíte plochý skrutkovač do kanála kľúčov a otočíte vložkou vložky zámku.

Starostlivo zvážte postup pri vŕtaní, aby ste mohli celý proces efektívne ukončiť a dosiahnuť požadované výsledky.


Doprava zdarma

Pri nákupe nad 60 EUR
platíme dopravu za Vás

15 dní na vrátenie

Kupujte bez obáv, máte
15 dní na vrátenie nákupu

Platba kartou

Môžete platiť
platobnou kartou

Poradíme

Po - Štv. 8.00 - 16.30
Piatok 8.00 – 16.00
0918 633 701, 0918 793 519

Nakupujte online bez obáv, 24 hodín denne 7 dní v týždni.