Kategórie

Informace

Kontaktujte nás

Volajte Pondelok – Piatok
8.00 - 16.30 hod

0918 633 701

Opýtajte sa nášho poradcu!

Bezpečnostné karta k bezpečnostnému zámku
Publikované dňa 2017-02-26

Viete k čomu slúži bezpečnostná karta k bezpečnostnému zámku? Je vždy súčasťou bezpečnostného zámku a bez nej nám zámočník nesmie urobiť žiadnu kópiu kľúča navyše. Bezpečnostná karta je dokladom, že máme právo nechať si vyhotoviť kľúč. Pri strate alebo krádeži kľúčov si nutne nechajte vložku čo najskôr vymeniť alebo si nechajte bezpečnostný systém prekódovať, čo vám vyjde podstatne lacnejšie. Po dohovore sa zámočníka sa môžu totiž do tela vašej existujúcej vložky nainštalovať nová vnútorná stavítka, ktorá už nebudú zhodná s pôvodným tvarom kľúča. Dvere tak nepôjdu odomknúť tým strateným alebo zcizeným pôvodnom kľúčom, ale len tým novo vyhotoveným, ktorý nám zámočník urobí.

Môžete tiež voliť ešte inovovanú metódu a to sú takzvané vložky 2 v 1, ktoré robí alebo 3 v 1. Vložky sú navrhnuté trochu inak. Klient si kedykoľvek je to pre neho vhodné môže zmeniť kódovú kombináciu vložky vo dverách, ale ide to aj u visiaceho zámku. Je to jednoduchý úkon. Ak použijete typ Semafor, teda 3 v 1, je dôležité rešpektovať správne poradie pri použití vašich kľúčov. Používaním kľúče potrebné v inej farbe dochádza k vyradeniu kľúče predchádzajúceho farebného prevedenia úplne z prevádzky.

Dostanete 3 sady kľúčov a začnete zelenými. Keď dôjde k strate kľúča tejto farby, použijete kľúč žltý a tým už zelený kľúč prestane fungovať. Nemožno ním už odomknúť ani zamknúť. Všetci používatelia začnú používať kľúče označené žlto. Akonáhle je treba znovu zmeniť kombináciu, použijete kľúč červený. Ak vyčerpáte všetky možnosti prekódovanie, vložku zámku môžete ešte nechať v autorizovanom stredisku znovu prestavať na novú kombináciu vašich kľúčov a začať opäť používať zelený kľúč. Pre istotu zakúpeného kvalitného produkty hľadajte vždy cylindrické vložky, visiace zámky a všetky ďalšie prídavné uzamykateľné mechanizmy, ktoré sú certifikované v akreditovaných skúšobniach.